Blog

Zo stop jij nachtmerries!

Blog / Video's

Zo stop jij nachtmerries!

De blogpost van vandaag is op veler verzoek van jullie! Hij gaat over nachtmerries. Iedereen heeft wel eens een nachtmerrie gehad. Je hebt een angstaanjagende droom en je kunt er zelfs wakker van worden!

Vandaag ga ik je uitleggen wat je kunt doen wanneer je last hebt van nachtmerries!

Hier komen drie tips voor wanneer je last hebt van nachtmerries:

  1. Vaak krijgen mensen nachtmerries nadat ze alcohol hebben gedronken. Drink jij voor het slapen gaan nog graag wat wijntjes of glazen bier? En heb jij last van nachtmerries? Stop hier dan mee en de kans is groot dat de nachtmerries dan verleden tijd zijn.
  2. Merk jij dat je veel last hebt van nachtmerries tijdens stressvolle periodes? Dat is niet zo gek want mensen hebben vaker nachtmerries wanneer ze last hebben van stress. Stress is niet te voorkomen in het leven. Wel kun je er minder last van hebben wanneer je voldoende rustmomenten in plant. Je kunt dit doen door gedurende de dag een aantal keer een kleine break te nemen. Vijf minuten de werkplek verlaten om een kopje thee te maken of een praatje te maken met iemand kan hiervoor al genoeg zijn. Ook is het goed dat je regelmatig activiteiten inplant die jou energie geven. Streep dat uurtje sporten dus niet weg in een drukke week want dit helpt jou om beter met de drukte om te gaan. Wanneer jij minder last hebt van stress is de kans groot dat jij ook minder last hebt van nachtmerries. Een win-win situatie dus! Klik hier voor de video die ik maakte over omgaan met stress.
  3. Wanneer je gespannen bent voor je gaat slapen is de kans groter dat je last hebt van nachtmerries. Het helpt om voor het slapen gaan een slaapmeditatie oefening te doen. Klik hier voor de oefening die ik heb opgenomen. Maak jij je voor het slapen gaan nog druk over dingen die je nog moet doen of problemen die opgelost moeten worden? Schrijf ze dan op en schrijf ook een eerste actie op die je gaat doen en wanneer je dit gaat doen om het aan te pakken. Pieker je dan nog steeds? Herinner jezelf eraan dat er nu druk om maken geen effect heeft op hetgeen dat er speelt en dat je het nu niet kunt oplossen. Piekeren over dingen die je niet kunt veranderen leidt alleen maar tot meer stress. Bekijk hier mijn video over hoe je piekeren kunt stoppen.

Heb jij regelmatig last van nachtmerries, neem dan contact op met je huisarts.

Vond je deze info nuttig? Lees dan eens het boek Self Help For Nightmares door Mary Burgess, Isaac Marks en Michael Gill.

Schrijf hier je reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *